Jaro je tu (21. a 22. 4. 2016)


jaro-je-tuŽe už je jaro, nám oznamují pěnice, a dokonce už i slavíci svým zpěvem. Kocháme se zelenou trávou a rozkvetlými stromy. Na Sluníčkové škole už také nastalo Jaro. Každý rok se na dva projektové dny, kterými si připomínáme nutnost ochrany přírody, těšíme. Zároveň se však bojíme, aby nás nezkropil jarní déšť. Letos nás však sluníčko hřálo do zad a vykouzlilo nám úsměv na tváři, když jsme vítali společnost Zayferus z Moravy. Tato organizace chrání dravé ptáky.

Její představení a povídání nás pokaždé zaujme a pobaví. I letos nám nad hlavami přeletoval luňák Regina, sova pálená Rohlík a sup. Všichni jsme si uvědomili, jak jsou dravci krásní, že bychom jim měli pomáhat. Jejich kroužení nad rozsáhlým školním pozemkem s obavami sledovaly i kadaňské sýkorky a straky. Někteří z nás získali možnost přivolat si dravce na ruku a podívat se mu do očí. To byl nezapomenutelný zážitek. Po úžasném představení se žáci s chutí pustili do malování. Někteří zvolili kresbu, jiní pastel, další malbu temperami. Deváťáci pracovali v týmu, vyhledávali o svých dravcích informace na internetu. Vytvořili prostorově přesvědčivé malby kaně a výra doplněné informacemi, a dokonce i básní. Nejhezčí obrázky výra, káně, sokola, jestřába a dalších opeřenců zdobí teď vestibul školy. Projektový pátek byl akčnější. Týmy mladších a starších žáků z patronátních tříd ukázaly, jak umí spolupracovat ve všech možných oborech, teoretických i praktických soutěžích. Hodinu pobíhala družstva po celém pozemku a snažila se získat co nejvíce bodů. Ještěže se potom všichni zchladili ledovou svačinkou. Vítězové se radovali, ale ostatní soutěžící nesmutnili a užívali si při dalších aktivitách podle vlastního zájmu. Někteří žáci se věnovali sportu, jiní výtvarničili. Žáčci skotačili ve skákacím hradu, tvořili bubliny, hádali pohádky, sestavovali obrázky, nebo se nechali přemalovat na roztomilá strašidýlka.

Vítězná družstva

1.místo: Lenka Hauplová, Marcela Novotná, Viktorie Kučerová (I. B) a Eliška Šimůnková, Adéla Ondráčková, Jaroslav Šnobl, Stanislav Váňa (VIII. třída)

2.místo: Martin Šulaj, Pavel Knop (V. A), Jakub Horáček a Jakub Fraj (V. B), Daniel Surmaj, Erik Náci (III. B)

3.místo: Milan Zápach, Štěpán Pata a Jindřich Pata (I. A), Karolína Kopčanová, Pavel Jovnaš, Richard Hrazdíra (VI. B)

Koordinátorky projetu, paní Petriláková a Sukovičová, mohou být spokojeny, protože 7. ročník Jara, který připravovaly mnoho měsíců, se opravdu povedl a potěšil děti i dospělé. I nervózní deváťáci, kteří řešili přijetí na střední školy, na chvíli zapomněli na své starosti. Doufáme, že se pobavili i školáčci z naší partnerské Barvičky, Mateřské školy Olgy Havlové a MŠ Hvězdičky.  Velký podíl na úspěchu akce Jaro je tu mají naši sponzoři: společnost P-System 21 s.r.o. a paní Umlaufová, společnost Dekhon servis s.r.o., společnost ČEZ a COME vending s.r.o. Děkujeme jim i všem ostatním, co se na projektu podíleli.

{loadposition jaro2016}