Vítězství v soutěži Mladý ekonom


Náš tým vyhrál soutěž ve finanční gramotnosti Mladý ekonom Ústeckého kraje

Dne 28. 11. 2019 se v budově SPŠS a OA v Kadani uskutečnil 3. ročník místního kola soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje. Soutěž je týmová, určená pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Hlavní náplní jsou témata z RVP pro ZŠ v oblasti finanční gramotnosti.

Soutěži předcházelo školní kolo, z něhož tři nejlepší reprezentovali naši školu.

V místním kole soutěžily týmy z kadaňských a kláštereckých základních škol.
Družstvo žáků 8. B ve složení – Lucie Gieblová, Eliška Macháčková a Michal Málek, obsadilo krásné 1. místo, a zajistilo si tak postup do krajského kola!!! To se uskuteční 6. 12. v Ústí nad Labem. Naši šikovní mladí ekonomové si vysoutěžili každý poukázku na 200,- Kč do knihkupectví a další drobné dárky, které jim udělaly radost.
Poděkování patří i PhDr. Vendule Raymové, LL.M., která nám jedno odpoledne pomohla s přípravou na soutěž. Ráda jsem jí za žáky na památku předala malý dárek.

Družstvu moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy! V krajském kole jim budeme všichni držet palce!

Motto pro vítěze: „Po adrenalinovém a chaotickém ránu přišlo super překvapení a velká radost!!!                                                                                    

Mgr. Iva Kozáková