Prvostupňoví na lyžařském kurzu


Ve dnech 13. až 17. března se uskutečnil lyžařský kurz pro I. stupeň, kterého se zúčastnilo třiatřicet žáků naší školy. Pondělní den děti strávily v areálu na Klínovci vedle sjezdovky Dámská, kde proběhlo úvodní rozřazení do družstev a také první jízdy. Počasí nám hned na úvod příliš nepřálo, a proto byl tento den nejnáročnější z celého týdne. Od úterý jsme se přesunuli do areálu NOVAKO na Božím Daru. Zde se pod dozorem lyžařských instruktorů a učitelů naši žáci snažili zlepšit své dovednosti, což se jim opravdu dařilo. Čtvrtek nabídl skvělé lyžařské podmínky. Celé dopoledne svítilo slunce, přes noc napadl čerstvý sníh, a i teplota byla ideální. Pátek, poslední den výcviku, se nesl v soutěžním duchu. Připravenou závodní trať absolvovali úplně všichni a úspěšně! Závodníci byli rozděleni podle tříd a podle pohlaví, celkem tedy šest kategorií. Absolutními vítězi se stali Oleksandr Horvat za chlapce a z dívek si s nástrahami trati nejlépe poradila Solomia Zhovtostan. Úspěšně zvládnuté závody byly pomyslnou tečkou za celým lyžařským kurzem. Pozitivní ohlasy od dětí i rodičů nám udělaly velkou radost. Budeme se těšit zase za rok.

Skol!

Mgr. Daniel Paták