Projekt ke Dni Země


a-kridloByl jednou jeden tlustý, dobrácký papírový slon, který žil ve Sluníčkové škole v Kadani. Měl vratké nohy, růžovou kůži a vlasy mu vlály ve větru. Jeho mávající chobot z papírových ruliček svědčí o tom, že žákům naší školy nejsou ekologické problémy Země lhostejné. V březnu a dubnu zpracovávali odpadový materiál a snažili se ho smysluplně využít. Chodby teď zdobí nejen růžový slon, ale i vesmírná raketa, roboti – slečna Petka a Matěj PetMan, či menší sošky a plastové lampičky. Sochy jsou vyrobeny pouze z recyklovatelného materiálu a připomínají všem dětem, že mají třídit odpad. Osmáci se chopili i projektu ke Světovému dni vody. Paní Voda dohlížela na naše žáky celý březen. S nemalou pomocí čtvrťáků vyrobili též ekologicky vhodné nádoby na sběr papíru. Ruku k dílu přidali také třeťáci, kteří vytvořili plakáty motivující ke sběru tříděného odpadu. Někomu se práce povedla více, někomu méně, ale bavila všechny.

Doufáme, že z našich žáků vyrostou milovníci čisté přírody, moderní a zodpovědní lidé.

nastenkaslonvoda